| selena_6765 a întrebat:

Cum poti scapa de cosuri? dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Joannaa a răspuns:

Buna mergi la un dermatolog sau se gaseste in farmacii apa termala pentru fata, un spray este in jur de 20 lei si o crema, putin mai scumpa, cam la 50 lei, firma se numeste vichy sper ca te-am ajutathappy

10 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Încearcă batonul teea tree de la oriflame, numai bine.Cristi

| Morenna10 a răspuns:

Cu spirtbig grin

| alexandra5251 a răspuns:

Foloseste sapunul de sulf, il gasesti in farmacii! La mine a functionat. Sper sa scapi de ele.Pa pa!

| cristorindo a răspuns:

Simplu spargele!

| TpU_3024 a răspuns:

Deci pentru a scapa de cosuri in primul rand conteaza alimentatia si igiena.Nu manca cipsuri,snacksuri, nu bea cola, fanta si alte sucuri cea mai buna este apa. Spalate pe fata de 3 ori pe zi cu sapun(protex sau sapun pentru bebelusi).Si incearca o crema(zynerit,skinoren,clearskin).Dar in primul rand cel mai important lucru este sa te duci la un medica dermatolog si el iti va da o reteta cu ce trebuie sa mananci, ce trebuie sa nu mananci si ce crema iti recomanda el, pentru ca fiecare om are acneea lui.
funda?:d

| selena_6765 explică:

Am fost la medic dar mi-a aparut din nou

| selena_6765 explică:

Pai nu am asa de multe cosuri vreau leacuri facute in casa

| Leχα a răspuns:

Saluut.
Crema de galbenele a ajutat-o pe prietena mea sa scape de cosuri.happy
Incearca sa vezi daca functioneaza.La ea a functionat.:d
Sper ca ti-am fost de ajutor.love struck
Pa-pa.

| selena_6765 explică:

Cum poti scapa de cosuri? dau funda

| dany_7474 a răspuns:

Cu usturoi