| QAlessia a întrebat:

Cum poti scapa de dependenta de calculator?
ajutati-ma ca nu mai suport!
Vreau sa stau la calculator mai mult decat orice...
dar in acelasi timp nu vreau. Nu mai suport, am probleme cu parintii si imi face doar probleme!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ihatereligion a răspuns:

Fa in asa fel incat calculatorul sa devina o solutie, nu o problema.

Ai putea incepe prin a face ceva util pe net, nu toata ziua mess hi5 chestii...

2 răspunsuri:
| SatanaInIzmene a răspuns:

Intrebarea va genera alte raspunsuri care necesita alt timp petrecut in fata calculatorului.Tocmai ti-ai prelungit dependenta si problemele.
Totusi, de ce vrei sa scapi? Mie mi-ar placea sa fiu addicted, e mai interesant decat lumea reala plina cu stereotipuri.

| Crynutza_5332 a răspuns:

Pai... fa-ti prieteni si mergi cu ei la un suc, etc. si iti promit ca te vei distra mult mai multwinking decat la pc
iti urez succes
asa mi sa int si mie dar am facut asa sia cum stau ffff mult afara
incearca si uhwinking