| anonim_4396 a întrebat:

Cum reușește Antonia să fie atât de slabă, a născut 3 copii și tot este slabă, eu nu am născut niciun copil și sunt grasă?
Întrați un pic în link-ul ăsta să vedeți cât de slabă este:
https://youtu.be/oPuvXBoM1IA
Ce pot face să fiu slabă ca ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Predispozitie genetica, sport si dieta. Recomand: https://bit.ly/352wMvt

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dieta plus miscare.

| Frank51 a răspuns:

Să ai o motivație de fier dacă nu ai predispoziție genetică. Asta înseamnă că pe următorii 5 ani să te ții strict de o dietă strictă în care ești în deficit caloric, dar pe lângă asta trebuie să nu ai probleme de sănătate, să ai o dispoziție bună și să ai un stil de viață foarte sănătos.

Pentru unii a fi slab este ceva nativ, pentru alții o imposibilitate.

| Brizbriz a răspuns:

Vointa si bani

fara vointa NU ai nici o sansa sa slabesti
cu bani iti cumperi ajutor profesionist, adica nutritionist foarte, FOARTE bun si antrenor de fitness personal

dar in balarii, lasa-o pe Antoina, uita-te la Jennifer Lopez, are in puii mei 52 si arata TRAZNET, insa am auzit ca are un regim de viata draconic, fara alcool, fara mancare naspa (totul bio) chiar fara... sex

| cristi202 a răspuns (pentru Brizbriz):

Ai atins punctul cel mai sensibil. Vointa. Pe care multi nu o prea au, cand e de schimbat ceva la ei.

Daca e adevarat ce zici cu privire la J.Lo, aia mai e viata ce duce ea? De as fi femeie, as prefera sa fiu grasa decat asa happy.

| Brizbriz a răspuns (pentru cristi202):

Da, si eu as prefera sa fiu gras, dar tipa chiar face filme romantice la aia 52 de ani ai ei, deci, poate asta ii place ei in viata

iar de faza cu sex-ul, am tot auzit ca ajuta sa ai viata lunga, inclusiv la Ginghis Han, care vroia sa isi prelungeasca viata, si au chemat un batran intelept, care nu avea o solutie, decat sfaturi de viata, inclusiv "fara sex"
la care tipul a zis "bine"... se considera ca 8% dintre toti asiaticii se trag din Ginghis Han, si ca a avut cel putin 3mii de femei

| cristi202 a răspuns (pentru Brizbriz):

Pai fara sa ii placa macar un pic, cred ca nu ar misca un deget. happy

| marin1988 a răspuns:

Rezultatele vin în timp, nu se întâmplă peste noapte. Asta înseamnă că ai nevoie să urmezi un regim alimentar sănătos, să faci mișcare cât mai des pe o durată mai lungă de timp. Deci trebuie să fii perseverentă în procesul de a slăbi.