| jolie_3446 a întrebat:

Cum s-a facut Michael Jackson alb?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CAsToReL a răspuns:

Nu are nici un transplant de piele, nimeni nu ar face un transplant de piele dureros si inutil cand are atat de multi bani ca el si atata faima. sufera de o conditie numita VITILIGO, mai multe informatii aici : http://en.wikipedia.org/wiki/Vitiligo

26 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu creta ((( laughing))
Atat s-a dat cu tot fel de solutii, operatii etc, pana a ramas alb(it). big grin

cristian
| cristian a răspuns:

S-a ars la umbra cu albi.

| andreutz a răspuns:

Prin transplant de piele...

| jo a răspuns:

Sufera de o boala de piele, Vitiligo, care ii distruge pigmentul, asa ca poarta foarte mult machiaj pentru a omogeniza nuanta pielii. Sau, ma rog, asa zice el.

| Swabia a răspuns:

Am o poza pentru tine cum ar fi aratat Michael Jackson, la 50 de ani, fara operatii estetice![acestea fiind cauza albirii!]
http://www.ziua.ro/news.php?data=2008-08-23&id=11623

| LittleZyzy a răspuns:

Prin multe, foarte multe operatii esteticehee hee mai nou am auzit k a contactat o bacterie care ii mananca pielea si e rezistenta la antibiotice straight facestraight facestraight face

| RyGoLeTa a răspuns:

Din cauza bolii de piele Vitiligo, daca sunteti dusi cu pluta si credeti ca si-a facut transplant de piele e treaba voastra.

Răspuns utilizator avertizat
| betti a răspuns:

Boala de piele.

| pep a răspuns:

In mod sigur Michael Jackson cunoaste raspunsul si poate este, totodata, si un secret pe care nu il stim. Ce ar fi sa-l intrebam pe el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sia bagat o sumstanta in piele si sia pus alt sange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin transplant de piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si-a facut transplant de piele si nici nu sufera de o boala si-a acut operatii de depigmentare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a dat cu o crema de schimbare a pielii si el devenea din ce in ce mai alb si a facut multe operatii din cauza cremei in timpul unui concert i-a cazut nazul.parerea mea e ca trebuia sa ramana negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati-l in pace! Dumnezeu sa-l odihneasca! s-a facut alb pentru ca avea el problemele lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cita lipsa de respect...nu pot sa cred. Pune-ti dracului mana si va informati cretinilor daca va intereseaza cu adevarat. Daca nu, stai dracului in banca voastra incultiilor...Vitiligo.cauta si afla ce inseamna asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sia facut transpalt pe piele. cine la pus sa-si faca atate operatii estetice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca a suferit cancer de piele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lasati dracu" ipoteza ca si-a facut operatii estetice! Avea o boala de piele care se numea VITILIGO! Dumnezeu sa-L odihneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printrun transplant de piele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este are o boala in care pielea se face din ce in ce mai alba iar boala acea este numita vitiligo multa lume stie asta...adika cei care nu cred in transplant de piele.nici nu exista asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Michael Jackson a inceput sa albeasca dupa ce a filmat videoclipul melodiei Thriller... Cei de la MTV la inceput nu ii difuza videoclipurile din cauza faptului ca era negru.Aici e vorba de masoni/iluministi care au vrut sa il foloseasca pe Michael Jackson pentru a transmite versuri satanice(insa nu s-a intamplat asta...si aceasta e cauza pentru care a fost ucis) celor care il asculta. Videoclipul Thriller a fost un fel de ritual de albire. Michael Jackson a spus in public ca el de fiecare data cand se uita in oglinda se vede negru :|
Acesti masoni detin hollywood-ul, mass media, etc...
Daca nu credeti uitati-va la acest video
http://vimeo.com/16408531

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de prost sa fi fratele meu sa zici ca l-au omorat,, iluminstii'' sunt Iluminatii si nu au avut nici o tangenta cu Michela Jakson ei se ocupa de politica.
Si ce scop are transmiterea unui mesaj ascuns satanic astfel incat nimeni sa nu se prinda ca e satanic? Ce crezi ca ar avea ei de castigat ceva?

| DoOdO a răspuns:

A avut Vitiligo o boala de piele

| mikki a răspuns:

El avea o boala pe nume Vitilligo care i-a albit pielea...cu timpul Michael a hotarat sa-si albeasca tot corpul deoarece considera ca este inestetic sa fie intr-un fel "alb-negru"!happy