| alexalexandrusincerul a întrebat:

Cum s-ar putea ingrasa cineva cu o greutate sub normal, dar care are sindromul colonului iritabil?(fiind sensibil la suplimente si anumite alimente care ingrasa )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Legume bogate in proteine si fructe multe, indeosebi struguri si banane. Si eu am SCI de vreo 2 ani, si nu mai trece... Dar eu sunt la polul opus, eu trebuie sa slabesc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rezolvă colonul iritabil mai întâi.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sincer îți spun ca si eu am fost in situația asta. Si singura soluție a fost dieta total vegetariana. De la 42 kg am ajus la 60. Plus o sănătate de fier.