| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac muschi fara sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Mananci spanac.

366 răspunsuri:
| valic a răspuns:

Eu de unul singur ma antrenez acasa si fac muschi astfel in fiecare zi am cite un progrem diferit dar va voi spune doar ce este mai principal in primul rind trebuie sa te acupi cu greutatile si la urma turnicul deoarece indreapta spinarea si aseaza oasele la loc pentru mai multe detalii conectatima pe messengerul valic_xxx.

| crystyuk a răspuns:

Eu am 14 ani fac sala de la 8 ani si deja am aproape 42 in manatonguetongue(fara pastile zi de zi am ridikat la haltere)tonguetongue

| banutraul1234 a răspuns:

Cum sa fac muschi da sa ma si ingras?

| sebz a răspuns:

Daca vrei as faci la mana (la antebrat) trebuie sa iei o bila din cauciuc (sa fie flexibila) si o strangi cu pumnul de 100 ori - iei o pauza de 5 min si reiei. faci asta de 4 ori pe zi.intr-o luna o sa vezi ce muschi frumosi ti-ai facut

| sebz a răspuns:

Daca vrei as faci la mana (la antebrat) trebuie sa iei o bila din cauciuc (sa fie flexibila) si o strangi cu pumnul de 100 ori - iei o pauza de 5 min si reiei. faci asta de 4 ori pe zi.intr-o luna o sa vezi ce muschi frumosi ti-ai facutwinking

| andrei_9639 a răspuns:

Iei niste haltere si faci 3.000 ridicari pe zi

| cisti a răspuns:

Cum sa fac muschi fara sala si proteine. va rog atimi raspuns. perianc

| fnt a răspuns:

Eu fac flotari de toate tipurile si ridic greutati. de ex: 2 sticle cu apa de 6 l

| fnt a răspuns:

Eu fac flotari de toate tipurile si ridic greutati... ex 2 sticle cu apa de 6 l...si am muschibig grin laughing

| smecheru_2391 a răspuns:

Sa ridici greutati 5 ore pe zi si ei 5 minute pauza

| Paul2011 a răspuns:

Trebuie sa mananci bine sa te culci cam pe la 10 seara cam asa si si sa faci cate 10 flotari pe zi alergi faci treaba eu fac si la bara eu de exemplu am 10 ani si sunt destul de puternic la varsta mea.

| lautaru97 a răspuns:

Cel mai bine dai la sac de boxwinking

| bandituoo a răspuns:

AS vrea si eu sa fac muschi dar nu pot merge la sala...(parintii),
cum sa fac muschi nu neaparat rapid plss am nevoie!

| bandituoo a răspuns:

Fratilor vreau si eu sa mi se vada muschii nu vreau sa am forta... dar trebuie intr-o LUNA! neaparat plss dati-mi si mie un PROGRAM CAP LA COADA ma cheama Remus si am 13 ani

| joker_2755 a răspuns:

De unde ei spanac? la farmacie? sau unde? pls? raspuns

| geodeo a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa faci flotari cate 100-200 pe zi si ca sa fie treba completa ridic gantere de 6-7kg de 200 ori (ai grija sa nu faci ruptura musculara)

| parampam_3385 a răspuns:

Metoda mea de dezvoltare a muschilor fara sala si gantere.Primul lucru este sa mancati 3 mese copioase pe zi si gustari mici intre mese.Sa faceti antrenament intre orele 10-12 dimineata sau 16-18 dupa masa, sa mancati inainte cu 2 ore cel putin inainte de exercitii.Primul lucru incalzirea mainilor asa cum neau invatat profesorii de sport la scoala, exercitii.Metoda mea este fara gantere, haltere sau sala.Prima data faceti 10-15 flotari cu mainile apropiate, 10-15 cu mainile departare dupa care faceti 2 serii de cate 30 de abdomene cu mainile la ceafa atingand cu cotul genunghiul opus(15 pe o parte 15 pe cealalta, cate una alternativ). Dupa aceea aduceti din bucatarie 2 scaune de aceeasi greutate aceeasi marime.Va asezati cu picioarele pe canapea si cu mainile pe scaune(cate o mana pe fiecare scaun.scaunele departate) si faceti 3 serii de cate 15 flotari iar la sfarsit 5 flotari cu bataie in fata(ca sa fie 50 in total).Va relaxati aproximativ 10 min. eventual mai luati 2-3 guri de energizant intre timp.acum repetati seriile de abdomene prezentate mai sus. Dupa o pauza de 1 minut apucati in fiecare mana cate un scaun si cu bratele drepte si intinse ridicati pana ce mana este la un unghi de 90 de grade cu corpul. faceti cate 5 serii de cate 10 repetari.acum luati sacul de detergent in brate si va ridicati pe varfuri de 50 de ori pentru dezvoltarea gambelor.stand pe burta si tinut de picioare faceti cate 5 serii de cate 10 repetari cu un bidon de 2 litrii sau mai mult.2, 5.plin de apa sau suc.ce-o fi(cel mai bine nisip ud) tinandul in brate.pentru sfarsitul antrenamentului luati acel bidon de 2 litrii in mana si cu mana intinsa ridicati de 25 de ori umarul pentru dezvoltarea trapezului.aceeasi chestie si cu cealalta mana.Acum puteti iesi la alergare cate 5km pe zi alergare 2/4 este perfect.In maxim 2 luni daca repetati acest antrenament de 6 ori pe saptamana(duminica liber) si mancati copios si multa carne oua lapte o sa vedeti rezultate cum altii obtin in 2 luni de sala + proteinewinking. Mult succes. Apropo eu am 16 ani 1, 75 inaltime si 65 kg.pot spune ca la greutate sunt slab.dar repetand acest antrenament am dobandit o forta in brate ce altii o obtin in 6 luni de sala.Pentru ca fiarele te umfla dar nu ai forta pe masura muschiilor.bafta

| MuscleTime a răspuns:

Prin antrenamente isometrice

| etrf23 a răspuns:

Foarte multa buruiana

| moise a răspuns:

Ridici greutati mananci legume sport flotari

| olegoleg96 a răspuns:

Cu ridicarea trunchiului flotări alergare si altele

| horoba a răspuns:

Eu va dau u sft bun si a mers si la minemananca carne ingrasete cu vreo 4kg si dupa fa mult sport si toata grasime se face in muschi si tot asa eu am avut 46kg
iar acum sunt de 50kg si nici un pic de grasime

| bogdan_1473 a răspuns:

Fa antrenamente fara haltere sau greutati

| viper2020 a răspuns:

Eu am 10 ani si am musculatura foarte dezvoltata si nu am luat steroizi sau altceva
Am fost la sala dar acum fac antrenamentele acasa.
Pentru ati intari musculatura abdomenului fa abdomene
Pentru ati intarimusculatura bicepsilor si tricepsilior ridica greutati
Pentru ati intari musculatura antebratului ia o bila moale si strange-o de 100 de ori iar dupa aceea mai ia o pauza si repeta exercitiul
Pentru ati intari musculatura picioarelor fa genoflexiuni si alearga prin parc sau pe altundeva
Sper ca te-am ajutat.
Succes!

| PintilieCristian a răspuns:

Buna, ma numesc Pintilie Cristian si eu ma antrenez zilnic dar nu la sala, nu am luat nici steroizi si alte prostii. http://www.youtube.com/watch?v=KVbrQbdIPVg acesta din clip sunt eu...

| Andreysseful a răspuns:

Cum faci muschi si patratele (La Piept) repede?

| zoli a răspuns:

Cum sa fac muschi fara sala

| rahat a răspuns:

Iti angajezi un antrenor de fitnes personal si o sati spuna el tot ce trebuie sa faci

| boschetarul2009 a răspuns:

Am incercat la sala dar nu mi-a fost bun de nimic. am incepus sa salt greuatti de 6 kg la varsta de 12 ani kiss

| gheorghe_2807 a răspuns:

Am 14 ani si de 4 saptamini fac peste o zi de 2 ori pe zi cite 300 abdomene (s-a dezvoltat foarte bine) cite 35 flotari de mai multe ori, cite 100 asezari si inca alte exercitii pentru dezvoltarea mushiurilor si maninc bine de 5-6 ori pe zi! Dupa 4 saptamini rezultatul se vede dar totul este inainte!