| asdfgh_1719 a întrebat:

Cum sa fac sa slbabesc mai mult? ca tot ma chinui dar nu reusesc? are cineva vreun raspuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Să slăbești nu este un lucru ușor,asta trebuie să știi de la bun început.
Cred că știu deja și de ce nu ai slăbit. Ai folosit diete de pe internet,propuse de tine sau de prieteni, dar este total greșit pentru că să slăbești implică și punerea sănătății în pericol dacă dieta nu este prescrisă de nutriționistul tău care este un specialist.
Du-te la un nutriționist dacă nu ai și îți prescrie o dietă bine stabilită și vei slăbi cu siguranță.
Sper că nu îmi spui că într-o lună sau două te-ai chinuit, de slăbit este foarte greu și slăbești într-o lună 3-4 kilograme, dacă nu mai puțin, depinde de fiecare.
Un nutriționist este soluția inteligentă care te va ajuta și îți va da dieta corectă și multe sfaturi care îți vor folosi.

Mult succes.
Sper că te-am lămurit și ajutat.

| ioanaioana a răspuns:

Fa sport,renunta la sucuri(bea numai apa), renunta la panie, fast-food erc(mananca numai alimente sanatoase)-poti sa faci in fiecare dimineata 30 minute jogging si sa te duci la sala

| Oana2106 a răspuns:

Dimineaţa trebuie să mănânci ceva care să îţi ţină de foame. Micul dejun trebuie să fie cea mai consistentă masă. Îţi recomand: un ou fiert, pâine neagră sau cu seminţe/tărâţe, lapte cu cereale integrale (dacă se poate, să fie fără zahăr; fulgii de porumb şi cerealele Fitness au zahăr), iaurt (nu iaurt cu fructe pentru că are zahăr), fructe proaspete (nu confiate pentru că... ia ghici! au zahăr!). Din ce am scris eu poţi alege ce îţi place. Precizez că erau doar sugestii, nu înseamnă că nu ai voie să mănânci altceva. La tine, la pachet poţi lua fructe, un sandwich făcut de tine (exemplu: 2 felii de pâine, 2 felii de brânză şi câteva frunze de salată verde, felii de ridiche, de roşii, de castraveţi etc.), iaurt de băut. Când te întorci acasă fă-ţi piept de pui/curcan pe grill (arată ca o tigaie pătrată). Nu uita de salate. Un alt lucru important este să bei multe lichide (2-3 litri/zi): apă plată, ceaiuri neîndulcite, suc de fructe făcut în casă. Nu crede în reclamele care promit "100% natural". Dacă mai ai întrebări, îţi stau la dispoziţie.

| UsErNaMeTPU a răspuns:

Nu mai manca mult (eu asa fac sa ma mentin slab)