| mdc98 a întrebat:

Cum ati reusit sa slabiti? Sau ce diete ati urmat? Ma chinui sa slabesc si nu reusesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Am slabit f simplu cand am vrut, am mancat mai putine kcalorii decat ardeam si asa am slabit, nu conta ce mancam si cand mancam si de cate ori mancam.
Ardeam 2300 Kcal/zi, daca mancam 1300, slabeam cam 4-4, 5 Kg lunar.

Nu reusesti sa dai jos pentru ca mananci cat arzi si te mentii asa cum esti.

De obicei se mananca sanatos, carne slaba fripta gen pulpa curcan sau pui fara piele, piept, peste slab, legume, lactate degresate, ceva paine integrala, maxim 2 fructe pe zi, mancare gatita din legume cu f putin ulei.
Ceva de genul, astea le calculezi in limita kcal care trebuie sa le mananci.

Eu mi le calculez ca am cantar de bucatarie si tot.
Daca tu nu poti, consulta un nutritionist si iti va face o dieta pentru sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost nevoie sa slabesc sau sa ma ingras. Din fericire, am reusit sa ma mențin mereu in forma.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Iti recomand sa te uiti acest videoclip, persoana care l-a postat a facut medicina, deci informatiile sunt din sursa sigura. https://www.youtube.com/watch?v=ySOsldQa5_g
Vei primi multe raspunsuri la intrebarea ta si te va ajuta mult ceea ce vei asculta.

| OchișhoriAlbastri a răspuns:

Dieta Rina
Dieta fix la fix
Dieta disociata
Gasiti pe Facebook despre ele sau pe google