| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci sa ai dinti albi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

I colorezi cu alb

| lcmbobovl a răspuns:

2 periaje pe zi(dimineata si seara) plus un tratament specializat de la stomatolog.De obicei se recurge si la detartraj.

| ButterflyMiley a răspuns:

Pai dupa ce te-ai spalat pe dinti pune putina lamie pe periuta de dinti si fracate. Asa a facut o prietena si are dinti mai albi.
Sper ca te-am ajutat happy

Răspuns utilizator avertizat
| timidd a răspuns:

Te speliii in kilu meu cu sare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sugi p***winking sau te speli cat mai des pe dinti.tongue

| MissBi a răspuns:

Spala-te pe dinti!

| benny a răspuns:

Te speli pe dinti sau te duci la dentist daca nu crezi incearca alte metode, dar ai grija sa nu ramai fara dinti

| sympasliver a răspuns:

O alta intrebare mai stupida nu puteai pune? Te speli pe dinti.straight face

| Shimozukushiki a răspuns:

Te speli pe dinti in fiecare zi pana ti se albesc sau te duci sa ti faca albi din prima si de costa de la 200 lei (2 milioane) in sus. Funda?

| MenInShadow a răspuns:

Depinde, daca te speli regulat pe dinti, si tot nu se albesc, te duci la dentist si te informezi, cat costa, cum se procedeaza etcwinking

| Starpixie75_8540 a răspuns:

Te speli pe dinti

| Curiosu a răspuns:

Te speli pe dinti de 3 ori pe zi. De preferat dupa mese. Daca vrei ceva urgent poti sa folosesti un aparat de albit dintii dar te sfatuiesc sa consilti un stomatolog mai intai, sau cel putin o persoana specializata cu adevarat

| cotcodac4 a răspuns:

Te speli odata dimineata si seara pe dinti si gata sunt curati si albii.sau de mai multe ori in timp ei se albesc

| ingrydutzza19999 a răspuns:

Daca vrei sa ai dintii albi trebuie sa ti freci cu sare.pui sare pe periuta si incepi sa te freci, apoi te clatesti.atentie:trebuie sa folosesti sare mai mare.

| alexandra033 a răspuns:

Spala-te de 3 ori pe zi pe dinti. dupa ce te speli pe dinti pune pe periuta sare sau bicarbonat... funtioneaza! e bine sa te speli cu apa cu sare si pe fata pentru cosuri.pentru piele.

| Daviiiiiid a răspuns:

Poi in primul rand sa te speli pe dinti, dupa fiecare masa, si daca vrei sa ii ai mai albi poti pune un pic de bicarbonat peste pasta, si te speli asa, dar NU INGHITI! baftahappy

| CupY a răspuns:

Diverse metode pe care le găsești la dentist, deși nu prea se recomanđă pentru că îți slăbești dinții. Cel mai sănatos ar fi un periaj însă nu îți garantează înnalbirea lor (tot prin medicul dentist care fura curent in reclame).

| anss23 a răspuns:

Cumperi o chestie care se numeste "pasta de dinti", o periuta si te speli pe dinti.

| Lightmeup a răspuns (pentru ingrydutzza19999):

In legatura cu sarea, ea trebuie sa fie cat mai fina, deoarece iti provoci leziuni ale gingiilor+sangerari; am incercat-o pe pielea mea si era un chin sa ma spal pe dinti pana m-am vindecat.

| ingrydutzza19999 a răspuns (pentru Lightmeup):

Bunica mea m-a invatat sa fac asa, cand eu am incer nu mi s-a intamplat dar totusi imi pare rau ca ti s-a intamplat asa

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute