| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa am dinti albi albi albi, ma spal pe dinti in fiecare zi si nu am dinti albi albi, ce pot face, mersi mult de atentie.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ooLaviii a răspuns:

Te speli pe dinti dupa fiecare masa si nu mananci multe dulciuri.La scoala poti lua orbit dupa masa sau dupa orice gustare.Si te speli si dimineata si seara.Succes.Funditssa?

| Elsiane a răspuns:

Există niște operații parcă la medici... Du-te la un medic denstist și întreabă de albirea dinților. Apoi, poți să te mai speli și cu bicarbonat de sodiu sau lămâie pe dinți; cu bicarbonatul sau lămâia pune pe periuță un pic și se va curăța în timp.