| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cum sa imi controlez bataile inimi? Sa imi pot tine respiratia mai mult in apa trebuie sa fac ca inima sa aiba mai putine batai pe minut decat in mod normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Gabriela0206 a răspuns:

Trebuie sa faci multe exercitii. Inainte, de a-ti controla bataile inimii, trebuie sa-ti controlezi respiratia. Trebuie sa inveti sa-ti "simti" organismul si sa-l controlezi.
Ca inima sa bata mai rar, trebuie sa ai corpul foarte bine oxigenat. Stai in aer liber, respira profund, pana simti cum se dilata plamanii. Mentine aerul in corp timp de 3-4 secunde, apoi da-l afara lent, si apleaca-te in fata ca sa fii singura ca nu mai ai aer in plamani deloc. Daca repeti exercitiile astea de cateva ori si ai mintea relaxata, inima va incetini bataile.

| Ihatereligion a răspuns:

Cu yoga.