| KamyTza22 a întrebat:

Cate batai pe minut trebuie sa aiba inima unui copil, adult si batran?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kapetanosable a răspuns:

Copil:120
Adult:70
Batran:50
Am luat dintr-o revista de anatomie

3 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Difera in functie de varsta:
Copii 110-130
Adulti 90-100
Batrani 70-80

| Letty03 a răspuns:

Copii au intre 110 si 130, adultii 90-100 iar batranii 70-80.

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

La copii peste 100, 120-130 e ok, la adulti putin sub 100, 85-100 iar la batrani in jur de 80, 70-85 cam asa.