| radu999 a întrebat:

Cum sa imi fac singur o injectie in fund? Rog seriozitate! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca poti sa faci asta singur, in sold sau in picior ai putea, dar iti trebuie si un pic de pregatire, sa nu-ti faci mai mult rau decat bine.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu ai cum...mai bine stai linistit si iti face un medic.

| Rakanishuu a răspuns:

Bagi siringa-n fund si pleci cu ea.

| vangaelis a răspuns:

Nu poti sa-ti faci de unul singur injectie intramusculara. in primul rand, trebuie sa cunosti regulile de baza ale injectiilor, sa cunosti locurile de electie, medicamentele, etc. in al doilea rand trebuie facuta de o persoana specializata nu de oricine. Este riscant, daca nu cunosti si faci injectie aiurea poti sa patesti multe lucruri urate printre care si paralizie prin lezarea ramificatiilor nervului sciatic.

| mircea22b a răspuns:

Cu mana stanga in partea stanga si dreapta in partea dreapta! E mai greu daca te rasucesti.