| sairunfhrx a întrebat:

Cum sa ma ingras 5 sau 10 kg? Mananc mult degeaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Prima data sa iti intelegi timpul somatic, esti ectomorf normal ca iei foarte greu in greutate.
Ai nevoie de carbohidrati si proteina in cantitati ceva mai mari decat mine de ex. care-s endomorf.
Citeste despre tipul tau somatic si cu siguranta vei intelege mai bine ce tip de alimentatie sa folosesti.

| Sn4k3 a răspuns:

Surplus caloric (3000 calorii +).

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Apuca-te de exerciţii fizice care să-ţi crească masa musculara. Daca eşti slab şi vrei să fii mai masiv, asta este singura soluţie. Am fost şi eu în cazul ăsta, am început să mănânc numai prostii şi-am ajuns "Skinny Fat ". Pe lângă faptul că vei avea un corp de invidiat, vei avea mai multe beneficii cu exerciţiile fizice : Imunitate mai bună, încredere în sine mai bună, ş.a.m.d

| Adry05 a răspuns:

Apuca-te de sala cu greutati sa-ti dezvolti masa musculara. Pune muschi pe tine, nu grasime.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna la tine "mananc mult"?

Cate fripturi mananci pe zi? Dar cate farfurii de cartofi?

Ai mancat vreodata 26 de pulpe de pui + 8 farfurii de orez/cartofi? Asta nu o zi, macar 6 luni ZILNIC. Si pe langa asta, sa mai mananci oua, peste, vita, etc.