| IoanaIoa88 a întrebat:

. cum pot sa ma ingras? mananc mult dar degeaba. ce sa fac?straight face nu ma simt bine asa slabaa straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da-ti 2 palme cu picioru

Răspuns utilizator avertizat
| Cosminovici18 a răspuns:

Mananca mai mult, mananca de la fast food, pizza, mananca foarte mult lays (cipsurile acelea ce le mananca toti copii si care produc ingrasare ), fa mai putin sport, ai grija sa nu scapi problema de sub control daca te vei ingrasa prea mul este mai greu sa slabesti! ai grija mare! si sincer nu stiu de ce unii vor sa se ingrase cand altii vor sa slabeasca minim 10 kg

| Johnia a răspuns (pentru Cosminovici18):

Skittles007 tu iti dai seama ce o sfatui sa faca?
Ioanaloa88 nu te sfatu sa il asculti!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Johnia):

Bine poate sa excluda fast-food si lays! dar in rest asa te ingrasi cu produse fainoase care ingrasa!

| alwaysStyles a răspuns:

Buna,cea mai buna prietena a mea e si ea in situatia asta.
Sa sti ca unele persoane patesc asta (cred ca tu ai in jur de 13 ani) unele persoane se dezvolta mai greu decat altele.In orice caz nu dispera ai sa te ingrasi cu timpulbig grin

| dreamgirl94 a răspuns:

Un nutritionist ti-ar raspunde la intrebare.fa-ti niste analize la sange si vezi ce-ti lipseste. apoi el iti va spune ce sa mananci si cum..ca sa nu te umfli sau sa te umpli de celulita.:*:*sincer.eu mereu mi-am dorit sa fiu mai slabutalaughing

| DeneRicky a răspuns:

Am aceeasi problema

| Johnia a răspuns:

Salut, am cam aceeasi situatie. Si stiu ca nu conteaza cit maninc sau ce oricum nimic nu se tine de mine. Inainte ma deranja, acum ma simt bine in pielea mea si chiar consider ca este un plus. Nu te invinui din cauza asta, asa este organismul tau. Am o cunoscuta care a inceput pe cale medicamentoasa sa se ingrase, si cit primea pastilele alea se ingrasase putin si era mai rotunjoara si indata ce a terminat sa mai primeasca pastilele a slabit inapoi. Incearca sa vezi partile pozitive: poti minca jumate de tort la miez de noapte si nu vei sti de celulita, poti face ce vrei. Eu personal ma bucur de o astfel de posibilitate.