| xBoyka a întrebat:

Cum fac sa ma ingras? tuata ziua nu fac nimic,mananc cam mult, ma odihnesc cam mult si degeaba tot nu ma ingras ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul de familie pentru analize de sânge, medicul nutriționist pentru o dietă și practică un sport de masă.
Pa, pa.

| ReusxD a răspuns:

Buna.
Nu iti recomand sa te ingrasi, nu e bine.
Pa, pa!

| JustRoxanne a răspuns:

Mananca multe dulciuri si nu fa sport!

| lilpsycho a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic, care iti va prescrie suplimente alimentare.
Nu e deloc bine sa te ingrasi prin lipsa de activitate si mancat nesanatos, pentru ca vei lua proportii incontrolabile.