| micutacozima a întrebat:

Cum sa ma ingras am luat o gramada de vitamine si pe baza de vitamine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| tee a răspuns:

Incearca sa mananci seara mai mult si un pic mai tarziu de ora 19. Multi carbohidrati daca se poate. Adica in principal fainoase, paine, paste, cartofi, dulciuri...si carne bineinteles chiar daca nu e atat de bogata in carbohidrati are alte elemente, proteine si altele care sunt necesare organismului.
Daca fumezi...renunta la acest obicei...neaparat.
Daca ai o problema hormonala sau suferi de tiroida ...trebuie sa tratezi problema...
Sa ai o zi buna...

| kiske a răspuns:

N-ai cum sa te ingrasi de la vitamine, mancarea e baza daca vrei sa te ingrasi. Oricine se poate ingrasa indifierent de metabolism conteaza cum mananci si ce mananci.Cu 3 mese pe zi nu poti sa te ingrasi tongue mareste la 5 mese si o sa vezi.

| Brotacelu a răspuns:

Nu cred ca ai cum, asa ti-e felu...
Si eu am fost la doctor si mi-a spus ca asa sunt eu[metabolismul] si pana la urma e mai bine asa, iti spun eu

Apropo, ce varsta ai, poate deja esti in stagiu de crestere [0-20 ani] big grin

| dima_5000 a răspuns:

Numai antrenamentele la sala te fac sa cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer as vrea si eu lucrul asta, dar numainu pot sa ma ingras, iau vitamine si degeaba, poate si pe mine sa ma ajute cineva

| nexa a răspuns:

Depinde de fiecare,
si eu incerc sa ma ingrash dar nu reusesc...
idem ceilalti:]]
important e sa fii sanatoasa, asa ca, nu incerca prea multe lucruri pentru ca iti pot fce rau.winking