| maya2010 a întrebat:

Cum sa ma vindec de amenoree secundara? A mai incercat cineva remedii naturiste, ceaiuri sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amenoree secundara inseamna ca nu ai menstruatii dintr-o cauza oarecare, secundar unei alte probleme de sanatate. Trebuie sa rezolvi problema respectiva si vei avea si menstruatii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă o combinaţie de plante pentru a obţine un ceai care să stimuleze natural menstra şi să nu mai ai dureri, cheaguri de sânge şi orice disconfort apărut o dată cu ea sau lipsa ei: creţişoară, urzică şi muşeţel.
Sănătate.
Pa, pa.

| luiza a răspuns:

Ideea ar fi ca trebuie sa mergi de urgenta la medic, sa depistati impreuna cauza amenoreei tale, sa-ti prescrie un tratament, nu cred ca tratamentul naturist te chiar poate ajuta, dar daca vrei incearca: tinctura de branca ursului, sau extract din mladite de zmeur sau elixir din fructe de soc sau tinctura de marar. Intreb: ai incercat tratamentul cu anticonceptionale 6 luni?