| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa mai scapi de atacurile de panica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Trebuie sa aiba o cauza! Daca nu o stii, afl-o impreuna cu un psiholog, discutand cu el., daca stii cauza, incearca sa rezolvi problema ce iti da stari de panica!
Daca nu poti singur/a, cere ajutorul unui psiholog!

6 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Fara rusine mergi la un pshiatru... el te va ajuta cu siguranta... este o problema care nu trebuie neglijata... trebuie cautat motivele si tratat... exista medicamente care te pot ajuta... totul e sa mergi la psihiatru ...sanatate multa

mira
| mira a răspuns:

Te adresezi medicului psihiatru pentru diagnosticare si tratament. Mira

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Bei o fiola de Calciu cu Magneziu.

April
| April a răspuns:

Du-te la medicul de familie. La psiholog e scump si m-as mira sa gasesti in Romania unul eficient. La psihiatru nu stiu daca nu ai reticente, insa la medicul de familie poti merge gratis si o sa-ti dea medicamentul care te va ajuta, care nu e scump dar nu-l poti lua din farmacie fara formular special. Se numeste xanax.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un specialist care o sa te ajute sa cauti cauza sau cauzele, trebuie sa te controlezi, sunt exercitii de respirare si o forma de gandire mai sanatoasa, trebuie sa fii optimista, lasa in urma tot ce iti face rau sau te influenteaza negativ, in general atacul de panica apare dupa cauza si nu in timpul momentului respectiv.mergi la un specialist si acesta o sa iti indice ceea ce trebuie sa faci

| anonim_7443 a răspuns:

Lesini mai repede