| Neverplayer a întrebat:

Cum sa manifesta varsatul de vant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lacoste a răspuns:

Buna.
In primul rand, prin eruptii pe suprafata pielii,mai intai pe fata, apoi se intind pe tot corpul, inclusiv pe scalp si organe genitale.Aceasta eruptie provoaca mancarime (adica pruurit), nu ai voie sa te scarpini sau sa rupi acele vezicule pentru ca se pot infecta si iti raman cicatrici.Alte simptome ar mai fi :greata,dureri abdominale,febra, dureri de cap, oboseala.

3 răspunsuri:
| Karizma a răspuns:

Te mananca rau si iti apar bube in fiecare loc de pe corp, dar daca te scarpini o sa iti dea sangele apoi incepe sa te usture si nu mai poti sa te atingi de nimic.

| AnyaLyzzy a răspuns:

Iti apar pe piele multe pete de culoare rosie-rozie care provoaca niste mancarimi ingrozitoare si ai temperatura. Sper ca te-am ajutat.Pa!