| Zguby03 a întrebat:

Cum sa scap de burta?:d
Fara cure de slabire big grin
Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Metoda care ti-o recomand este:
30 de abdomene dimineata, 30 seara daca vrei este bine sa mergi si la sala.Cure de slabire/pastile in niciun caz!
http://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc
Succes si o seara placuta! :)

10 răspunsuri:
| KubetiiOO a răspuns:

Facand mult sport si lipsa unei vieti sedentare, adica sa nu stai mereu acasa:*

| AskAlex a răspuns:

Te poti duce la sala, dar daca atunci cand iesi de la sala bagi o shaorma degeaba... Trebuie sa iti faci un program, cand si cat sa mananci.

| Aniu a răspuns:

Fara sa-ti schimbi alimentatia n-ai cum. Poti sa mergi tu la sala cat vrei sau sa faci acasa sute de abdomene daca bagi in tine mai multe calorii decat arzi.

| Iadhira a răspuns:

Buna! Incearca sa faci exerciti pentru abdomen. Pentru a scapa de burta trebuie sa lucrezi cu partea inferioara, pentru asta sunt foarte eficiente abdomenele cu picioarele, incearca vreo 20-30 in fiecare seara, iar cand te vei obsinui poti incerca mai multe, dar nu ridica nivelul de dificultate. Pe langa astea si abdomenele propriu-zise sunt eficace.
Succes!happy

| AmiraAlina a răspuns:

Buna. Eu m-am pus pe slabit acum un an si mi-a reusit. Am incercat sa reduc dulciurile dar nu de tot si deodata. Am baut ceai negru, ceai detoxifiant si am incercat sa consum cat mai multa apa. Am facut o serie de exercitii de o ora pentru fiecare grupa : abdomen, brate, coapse, fese etc. Tie iti recomand, daca ai o cantitate mica de grasime sa incepi printr-o detoxifiere, iti poti cauta una pe internet. Ca ai un abdomen plat e normal ca trebuie sa dai jos toata cantitatea de grasime din corp. Asa ca fa un set de exercitii, te poti uita pe youtube, sau pe diferite site-uri, pentru fiecare grupa cu pauza de 5-10 minute intre ele. Poti sa incerci zatul de cafea pe burta si masajul!

| NumeNou a răspuns:

Faci abdomene in fiecare seara si alergi happy

| Dragos2399 a răspuns:

Prin sporthappy fa abdomene sau incearca sa alergi in fiecare zi cat mai mult si sa ai o dieta variata.

| Nein a răspuns:

Operatiewinking

| 000deea000 a răspuns:

Hey! poti incerca prin schimbarea alimentatie, adica sa nu mai mananci gras (daca cumva o faceai), sa consumi mai multe fructe si legume...si sport, mult sport.

| Andreea81 a răspuns:

Antrenament eficient si o dieta sanatoasa si echilibrata.
Eu iti recomand programul "Jos Burtica in 12 Saptamani" de aici http://goo.gl/gEUaI
Succes!