| Adelutza24 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ma repet, nu exista tratamentul ''bun la toate'' Trebuie mai intai sa stii care este forma acneei tale si care este gravitatea, abia apoi poti opta pentru un tratament...
Acneea juvenila NU se trateaza la fel ca acneea nodulochsitica (de exemplu)

| danielaxyz a răspuns:

Cu crema cu extract de melc de la Herbagen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un pont interesant: spala-ti fata cu un amestec intre sapun lichid/gel de dus si praf de copt/bicarbonat de sodiu. Maseaza-l bine in fata si clateste. Mie imi curata tenul mai mult decat orice produs cumparat din magazine.

| Okami23 a răspuns:

Piseaza niste aspirine cu apa si dati pe fata cu amestecul, asteapta pana se usuca si apoi spala-te, repeta asta saptamanal

| SabinaSabina a răspuns:

Am citit de pe net ca drojdia are foarte multe proprietati, dar printre altele este buna pentru eliminarea acneei.fa-ti o masca cu drojdie, ulei de masline si mai era ceva(nu mai stiu)