| ingerashpierduth a întrebat:

Cum sa scap de curentul din ureche pentru ca ma doare foarte rau maseaua. spuneti-mi niste leacuri traditionale dar in afara de vata in ureche sau tigara.Va rog multhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Du-te la farmacia naturista si cumpara-ti o chestie care arata ca un tub facut din ceara. Ii spui ca e pentru dureri de ureche, masele etc. Stiu ei sa-ti dea. E ff bun!

| Anca a răspuns:

PS : Daca maseaua are carie, n-are nici o legatura cu, curentul. Daca e de la masea, du-te la dentist!

| Contrast a răspuns:

Lasa leacurile babesti, acum sunt in farmacii tot felul de tratamente:con special pentru ureche, cu ceara de albine, picaturi auriculare si calmante care isi face efectul chiar si daca ai luat curent, nu cred ca ti-ar place sa stai cu cate un catel de usturoi in fiecare ureche... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un con din ziar in vars sa aiba o gaurica mica dai foc si baga in ureche ai sa observi ca tot cuentu iese prin con
la un moment dat
se ridica flacariile in sus