| Michaela89 a întrebat:

Daca te doare măseaua poți face altceva în afara de a lua medicamente? Adică leacuri d'alea băbești?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiHopixia a răspuns:

Da,exista. Uite iti spun eu cateva. 1.usturoi in ureche
2.vata cu putin spirt in ureche
3. daca e curent pui o tigara aprinsa in ureche
4. daca e cariata pui o bucatica de medicament in gaura si lasi sa se topeasca
5. pui pasta de dinti pe deget si iti freci gingia cu degetul
pui vanilie pe vata si iti freci gingia
6. aprinzi o tigara si pui zahar praf pe jarul ala si fumul ala il inhalezi (vezi ca nu e chiar ok senzatia)
7. iei niste tuica sau alcool tare si tii cat poti de mult pe maseaua care te doare
Eu doar atatea stiu, sper ca am ajutat. Dar cel mai bine e sa fie plombata sau in cel mai rau caz scoasa. Te'am pupat :*

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu mai folosim leacuri babesti pentru ca am evoluat, cel putin eu asa consider. Daca vrei sa ramai la tehnologia de acum 50 de ani intreab-o pe bunica ta.Trebuie sa mergi la dentist, maseaua aia te doare cu un motiv.Iti va recomanda el si niste calmante.

| xxxnonamexxx a răspuns:

Daca maseaua este sparta incerca niste boabe de piper sa pui acolo sau agocalmin faramitat

| DexterKill a răspuns:

Pei da, mergi la dentist si iti faci un control...

| roxana999 a răspuns:

Daca te doare maseaua poti sa iei apa rece in gura si sa o ti mult in partea maselei care te doare. Stai putin cu ea in gura si dupa cateva secunde nu te mai doare si scuipi apa.Dar daca nu te ajuta trebuie sa mergi la dentist.