| eubahhh a întrebat:

Cum sa scap de vergeturi? pleaseee help :p

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| yunnyaaa a răspuns:

Vezi ca este o crema de la Avon. e foarte bunabatting eyelashes

| Drinni a răspuns:

Incearca supliform.Verisoara mea il foloseste si da rezultate vizibile, e din plante sub forma de gel, se gaseste la famacie si e sub 12 lei. fundita?happy

| Cineva! a răspuns:

De vergeturi nu sunt sigura daca vei scapa vreodata fara interventie chirurgicala.
-Daca vrei sa incerci acasa trebuie sa ai in vedere ca acest'tratament' dureaza intre 4-6 luni!
Masajele sunt cele care te ajuta cel mai mult.Am avut si eu aceasta problema si am incercat sa scap de ea.
Masaj cu urmatoarea"reteta":
-6 linguri ulei de masline
-4 fiole vitamina A
-4 fiole vitamina E
-cateva picaturi de tinctura de propolis
-O jumatate de lingura de crema de galbenele
. Sa stii ca toate aceste produce pe gasesti in farmacie, nu mai stiu pretul exact decat la crema de galbenele:8 lei o cutie de 500g.
.
Maseaza`te zilnic asa.
Cum am mai zis nu stiu pretul exact al fiolelor dar poti folosi doar crema de galbenele cu tinctura de propolis, ofera elasticitate pieliii.
La varste mai fragete(adolescenta)pielea are o"proprietate"de a se reface mult mai repede(pentru ca la varste mai inaintate nu se mai reface deloc) si prin aceste masaje o ajuti.Trebuie sa ai rabdareee, si vei observa diminuarea semnificata a lor.
Baaftaaa:*!

| Jesse a răspuns:

Nu poti sa scapi de ele din pacate...
90 % din femei in general gravidele si adolescentele au aceeasta problemasaddar poti incerca sa masezi zona cu creme sau uleiuri pe baza de ulei de maslinewinking in timp nu o sa mai fie asa de evidente dar tot o sa existe
winking