| pachy a întrebat:

Cum sa slabesc in timp scurt? Am burtica si ma obsedeaza asta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Incearca sa nu mananci dulciuri deloc, sa nu mananci paste fainoase... incearca sa respecti niste reguli de genul... fara cartofi cu carne... consuma carnea numai cu legume, nici macar cu lactate... lactatele la fel, consumate cu legume, salate, legume aburite, fierte, la grill cum vrei, consuma carne slaba... pasare, curcan, peste... incearca sa nu bei apa inainte, in timpul si dupa masa jumate de ora... fructele sa le consumi dupa 2 ore de la masa principala sau cu 2 ore inainte. Inlocuieste o masa numai cu fructe... sa nu bei carbonatat, sa nu bei sucuri si alcool (poti sa iti tu acasa suc din fructe proaspete ), incearca sa faci miscare multa... daca nu ai timp de sala atunci incearca sa faci acasa miscare... de ex Pilates este super bun, nu obosesti foarte tare, in schimb transpiri si slabesti, formeaza corpul, are o serie de exercitii special pentru burtica.Multa sanatate si spor la slabit...

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dieta rationala, fructe, jogging, aerobic, stretching, si 2-3 ture cu bicicleta, cu cuplu maximm greu, mare la pedala si mic in spate, si hidratare corespunzatoare! si iti iei vesta reflectorizanta, de la un supermarket, sau statie de benzina! Faci cel putin 20 km / zi!

auran
| auran a răspuns:

Eeei, pai si pe mine ma obsedeaza acest lucru, asa ca voi merge la sala, pentru ca cu regim nu a functionat!

| Ronin a răspuns:

Defineste "timp scurt"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergari...si apa, fara vin, bere, sucuri si mai stiu eu ce. Alergatul este cel mai bun mijloc de a da burta jos...nu este altceva mai bun.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult sexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mananci dupa ora 18, iar daca vrei sa mananci dupa 18 mananca doar salata, fructe si legume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur tratament: nu mai mananca atat si fumeaza mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie de un sfat, am nascut si mi-a ramas burta am fost grasa, dar am slabit dar burta tot mi-a ramas si nu stiu ce sa fac, am cumparat si centura si degeaba. Ce sa fac ca e cam greu sa ai burta dupa sarcina si sa poti sa slabesti la burta? Astept raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch abdomene si alergari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci nimic dupa ora 17 seara, nici macar fructe si o sa vezi rezultate uimioare, nu te costa nimic, incearca, fa-o pentru binele tau, o spun din proprie experienta, da rezultate, succes! Te pup

| paul_4864 a răspuns:

Sport, mult sport. Eu am slabit cam 10 kg in trei luni.

| lenty2009 a răspuns:

Pentru burta sunt recomandate abdomenele, iar pentru a da jos de pe picioare alergari de 3 ori pe zi