| AnneM123 a întrebat:

Cum scap de mirosul de ceapa? Am vazut un anunt pe net cum ca daca pui ceapa pe talpa piciorului si o lasi o noapte face bine la organism, nu stiu cu ce sa ma mai spal ca mirosul inca persistacrying am pus si bicarbonat de sodiu si nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Incearca sa iti freci pitioarele cu ulei de eucalipt, menta sau de tea tree laughing

| GabyT10 a răspuns:

Busuiocul, pătrunjelul și ceaiul verde te ajută să elimini acest miros. Folosește frunzele acestor plante, fie proaspete, fie uscate, pentru a freca zona unde doresti sa elimini mirosul.O alta varianta ar fi lamaia, zațul de cafea din ibric (freaca locul cateva minute dupa clateste cu apa calduta) sau sarea(sau cafea macinata)+ sapun lichid(sau sampon). Sper din suflet sa te ajute comentariul meu.

| DanielDanny a răspuns:

Cu sos de roșii, știu că e bun să scoți mirosul de sconcs! Încearcă cu ketchup!

| Afurisenia a răspuns:

Sa mai crezi toate prostiile de pe net!

| TincutaNitu a răspuns:

Eu folosesc lamaie pentru a elimina mirosul de ceapa de pe maini si de pe ustensilele din bucatarie. Taie o lamaie in jumatate (cate una pentru fiecare picior) si foloseste-o pana cand nu mai are zeama sau pana cand elimini mirosul.