| MamaOmida69 a întrebat:

Cum scapi de celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emma2804 a răspuns:

Alearga,mergi la un salon, sau daca nu-ti permiti iti poti face masaj acasa cu zat de cafea sau faina sa malai si ulei da masline...te poti impacheta si in folie de aia transparenta...

Bafta!:*

Fundita?love struck

8 răspunsuri:
| ana75 a răspuns:

Din pacate nu poti scapa de celulita,ci,doar o poti ameliora prin creme anticelulitice,masaje,asociate cu un regim de viata sanatos(alimentatie, hidratare, sport)

| glamour a răspuns:

Sport, dieta, masaj, impachetari.

| maftei a răspuns:

Eu am scapat cu masaj cu aparatul relax and tone.Ptr mine a fost foarte bun, bineanteles ca trebuie sa te dai si cu crema pentru celulita.

| adych a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci multa miscare si sa ai un regim alimentar sanatos, consuma multe fructe si legume, renunta la prajeli si mancaruri bogate in grasimi, nu mai manca dupa ora 6, si din nou foarte multa miscare (abdomene, genoflexiuni, alergat- astea nu costa bani), daca dispui de fonduri fa-ti un abonament la sala si vorbeste cu un instructor care iti va face un program la aparate. Te asteapta un drum lung si greu cu rezultate vizibile in timp. Multa bafta.

| Ureniuc a răspuns:

Sunt creme pentru celulita.

| HubbaBubbaEmm a răspuns:

@Maftei, nu da asa sfaturi, buna. am folosit si eu relax & tone, nu iti lua, serios vorbind, te mananca pielea, se inoseste si pe langa mie mi s`au umflat simai rau serios, aveam ca o buba giganica straight face eu am o crema nivea good bye celullite, e buna...

| yoyois a răspuns:

Faci sport si slabesti, scapi de celulita, arati mai bine, traiesti mai mult!

| AnaMariutza a răspuns:

Poti sa te duci la un medic...