| AvalohAlyn a întrebat:

Cum scapi de frica de dentist si de scos masele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| petitconseil a răspuns:

Te gandesti ca trebuie sa mergi la dentist pentru sanatatea ta, ca sa nu ajungi mai tarziu la boli de stomac, deoarece atunci cand ramai fara dinti, se imbolnaveste stomacul, pentru ca nu mai ai cu ce mesteca mancarea bine.Deci curaj si gandeste-te ca este spre binele tau sa mergi la stomatolog. Aproape fiecare om ajunge la stomatolog, deci nu ai cum sa eviti lucrul asta.Curaj!

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la un dentist serios care te anesteziaza bine. De preferinta unul mai tanar si la curent cu noutatile din domeniu.

Bula
| Bula a răspuns:

Stai cu gura cascata... happy

| Krax256 a răspuns:

Iti bagi un bat in fund.

| Cristine9595 a răspuns:

Te gandesti ca e spre binele tau...si mie imi displacea total ideea de a merge la dentist.dar a trecut.