| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa scap de frica de dentist si mai ales de scos masele? Voua nu va e frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ce atata frica pentru ca iti face anestezie locala si nu simti mai nimic.

| Sandor12921 a răspuns:

Va dati seama pui pe unu sa iti dea un pumn, va dati seama dar doar sa se desprinda dintrii, iar apoi va dati seama mergi la dentist si dupa ce iti scoate 4 dinti, va dati seama, frica a disparut

| DarkWolfBood a răspuns:

Gandeste-te ca maseaua care trebuie scoasa ar fi cea mai enervanta persoate din viata ta si trebuie sa scapi de ia