| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face tratamentul cu pedex

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larapopa a răspuns:

Pedexul este un balsam impotriva pediculozei (paduchi) Pedix cu permetrin distruge oul si parazitul, de acea o singua aplicare este suficienta, deci se aplica o singua data

1 răspuns:
| ada a răspuns:

Pedex, din cate stiu eu este o crema pentru paduchi.Trebuie sa scrie pe instructiunile de folosire, daca le ai, sau daca nu intreaba si tu la farmacie cum sa aplici, cat s. a. m. d.