| raludan a întrebat:

Ce eficacitate are PEDEX

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

PEDEX balsam impotriva pediculozei
INDICATII : asigura vindecarea pediculozei printr-o singura aplicare, distruge parazitul, paduchele adult sau ou.Este o substanta activa, este o crema speciala impotriva paduchilor.

9 răspunsuri:
| Delia 75 a răspuns:

Pedexul este o crema impotriva paduchilor, stiai nu?
Pedix cu permetrin distruge oul si parazitul, de acea o singua aplicare este suficienta.La fetita mea a functionat foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PEDEX a inlaturat si lateii!
Cu ocazia unei nopti cu cineva... am luat si eu latei (Latzei, paduchi latzi).
M-am dat cu pedex de vreo 3 ori, am scos cu mana latzeii de pe corp si ouale, mi-am spalat toate hainele.
Initial am scapat de latzei, apoi au aparut iarasi dar repetand procedeurile am scapat definitiv.
Ma rog, astia-s mai rezistenti, dar tot dispar la Pedex.
Grija cand alegi partenerul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am crying si simt ca turbez maine ma duc sa-mi cumpar si eusad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedexul omoara paduchii, cat si oualele acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cade parul de la pedex? am un par lung si imi este teama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedex omoara toti paduchi si ouale dispar pe loc credeti-ma l-am folosit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedex este cel mai bun.Si eu l-am folosit dupa ce aplici simti imediat cum isi face efectul si rezultatul e foarte bun.

| Lifee_Toxicc_1996 a răspuns:

Este cel mai bun ati garantez

| Cristinukaa a răspuns:

Pedexul este foarte bun di ncate am inteles.....Si se foloseste asa:
1.intai faci baie la cap cu sampon
2. iti dai cu acest balsam prin zonele unde crezi ca ai multe oua dar, si prin celelalte
3.pui un prosop ceva in cap timp de 10 min
4.te clatesti la cap
5.incepi sa tii dai jos cu piepten des...
6.si cand it idai cu piepten des baga coltii cam pana in piela sa fi sigura ca se vor lua ouale(lindenii)
Nu este ceva grav
Vei scapa de ei