| SkivoRo000 a întrebat:

Cum se foloseste glicerina boraxata cu nistatina? De cate ori pe zi trebuie sa ma dau sa imi treaca? Intai ma dau pe afta frec acolo si apoi clatesc cu apa? Sau las asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Respectă indicațiile din prospect.
Scrie că se aplică de 4-5 ori pe zi. Chiar și înainte de culcare.
NU, să nu clătesti gura după aplicare, o lași așa să acționeze! Nici nu se mănâncă (dacă mănânci, aplici din nou)

| 99Andreea99 a răspuns:

Te dai direct pe afta si freci putin de tot sa nu dai in rana altfel se poate mări afta tii pe afta in jur de 3/4 sec. Apoi lasi asa nu clatesti cu apa si nu mănânci sau bei nimic timp de 30 de minute. Poti sa te dai de 4/5 ori pe zi la intervale regulate.