| anonim_4396 a întrebat:

Cum se manifesta intoleranta la lactoza? Nu stiu daca ma confrunt cu indigestie sau cu asta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un medic gastroenterolog, practic e imposibil sa faci singur acest diagnostic diferential.

Bula
| Bula a răspuns:

De obicei: diaree produse de laptele consumat.

cristian
| cristian a răspuns:

Incearca sa consumi laptele crud si va fi mult mai bine tolerat.

| cristi a răspuns:

Daca nu este tolerata are efect laxativ, din cate stiu unele persoane dupa o anumita varsta.in jurul varastei de 20 prezinta intoleranta la lactoza fara a suferi de vreo boala, este ceva genetic probabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Numai medicul gastroenterolog poate da un răspuns clar la problema ta.
Deci, fuguța la doctor.
Sănătate.
Pa, pa.