| Simona020 a întrebat:

Cum se numeste aceea analiza din timpul sarcinii in care iti pune niste fire pe burtica ca sa auda bataile inimii copilului si sa il vada cum se misca? Am 35 de saptamani si azi la doctor mi-a spus ca urmeaza sa fac analiza asta, cu "U" parca, dar am uitat cum ii spune..si vreau sa o caut pe net

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Cred ca se referea la ultrasunete.

http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://www.qbebe.ro/sarcina/analize_sarcina
Te pup!

| white93 a răspuns:

Cauta pe google.

| Simona020 explică:

Nu ete vorba de ecograf, si nici "ultrasunete" nu a spus. Iti lipeste pe burta niste fire care au la capat niste plasturi asa... As fi cautat pe google daca stiam ce aume sa caut.

| Simona020 explică:

Nu. nu e uteroscopie :-

| alissandra a răspuns:

Ecograf happy

| alissandra a răspuns:

Am mai rapsuns o data dar nu s-a primit... se numeste Ecograf!

| alissandra a răspuns:

Am gasit! uteroscopie se numeste! cred...

| alissandra a răspuns:

Ai mai aflat cum se numeste?