| ghjkl12 a întrebat:

Cum se numeste doctorul care se ocupa de sâni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ginecolog.

17 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Specialitatea care se ocupa cu afectiunile sanului se numeste senologie, dar la noi in Romania nu este foarte bine definita.
Pentru o problema la sani poti merge pentru inceput la un internist sau la un ginecolog.

| Andruşcă a răspuns:

Ginecolog. Ginecologul se ocupa cu tot ce inseamna organ genital/de reproducere, inclusiv sanii intra in aceasta categorie.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Andruşcă):

De când sânii sunt organe de reproducere?

| Iamyodj a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Hmmm...presupun ca ai dreptate! lol, xd, xoxo, omg, omfg,

Răspuns utilizator avertizat
| Scherimuvi a răspuns:

Cred ca Plasticochirurg
Nustiu sigur http://www.chirurgplastic.ro/

| Zangetsu a răspuns:

Sânolog

| irina41099 a răspuns:

Plastician

| Alyceee a răspuns:

Sânolog happy

| YukiiLee a răspuns:

Cred ca se numeste doctor estetician. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate un derivat de la mamografie!

| ANAHsneaman a răspuns:

Din cate stiu eu ginecolog. big grin

| BubbleShoot a răspuns:

Esteticean laughing funda?

| AndreiuTeUrmărește a răspuns:

Sânologlaughing

| dnfd12 a răspuns:

Se numeste estetician

| Italeancaa a răspuns:

medicului obstetrician se ocupa de sani... incredibil! daca stia cineva nu ma bagam si eu...

| Georgiana_Buzea_1989 a răspuns:

Buna! se numeste SENOLOG il gasesti in clinicile specializate pe SENOLOGIE... exemplu GYNECOLAND!