| DarkCrina a întrebat:

Cum se poate depista Candida la barbati? La femei stiu ca se face in urma analizei secretiei vaginale, dar la barbati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă suspectezi că iubitul are candidoză genitală, îl trimiţi la dermato-venerolog!
Iar tu mergi la un control ginecologic...

Amândoi mergeţi la medicul specialist, chiar dacă unul dintre voi este asimptomatic ( nu prezintă simptome ) - în 98 % din cazuri ambii parteneri sunt infectaţi!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......unu-mi-se/

http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/

Toate cele bune!