| BigLike a întrebat:

Poti scapa de candida? daca da cum? explicati-mi va rog daca este vreo diferenta la candida la femei si candida la barbati si de asemenea daca stiti voi niste medicamente care sunt bune sau leacuri babesti ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Prima data analize, sa vezi daca sigur e candida, nu-ti pune diagnostic singur cat timp nu esti medic. Pe urma cu analizele la medicul de familie sa-ti prescrie niste antimicotice daca chiar e candida. Candida apare in mai multe locuri, tratamentul depinde si de locul in care a aparut.

| BigLike explică (pentru CuriousStuff):

Am limba plina de chestie din aia alba lipicioasa si respiratie urat mirositoare

| CuriousStuff a răspuns (pentru BigLike):

Exudat lingual la un laborator de analize medicala sa-ti confirme ca ai candida si nu altceva. Pentru ca daca tu nu ai candida si iei tratament in urma tratamentului iti garantez eu ca o sa faci candida sau alte infectii. Prima data analize, si doar pe urma tratament.