| alwaysStyles a întrebat:

Cum se poate deteriora sistemul imunitar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai,una: din nastere. Ma refer la anemie si alte lipsuri din organism. Si a doua: prin lucrurile negative care i le oferi. Incepand de la alimentatie, vicii, ore nedormite, cat si prin ganduri negative. Atat corpul cat si mintea si sufletul sunt intr-o armonie. Cand ceva exterior distruge echilibrul, se deterioreaza sistemul imunitar

| OnuOnulică a răspuns:

De obicei prin oboseala, depresie, pierderea in greutate...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
sistemul imunitar se poate deteriora din cauza vietii nechilibrate (stres, nedormit, alimentatie nesanatoasa, deshidratare).
O zi buna.

| alex310 a răspuns:

Sistemul imunitar se poate "deteriora" (slabi);
-o alimentatie proasta (printre cei mai importanti factori)
-un program de odihna neorganizat
-stari anxioase (din cauza stresului)
-vicii (consum alcool, fumat)