| NotToday a întrebat:

Cum va intariti sistemul imunitar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raspundd a răspuns:

Mancand fructe, peste, curmale, smochine, migdale, cereale din ovaz, porumg si grau, si poti lua si niste suplimente alimenatreeee big grin, pe care le gasesti la famacie, trebuie sa intrebi farmacistele de acolo happy. rolling on the floor. :**

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fructe.In special cele care contin vitamina C.

| benny a răspuns:

Fructe si legume multe, ceai cu lamaie si miere pe timp de iarna

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zilnic legume si fructe si nu iau medicamente la prima simptoma de raceala

| Oana92 a răspuns:

Cu suplimente de vitamina c cu propolis si cu pastile echinacea. Exista si ceva siropuri cu aceleasi componente, dar nu le-am incercat.

| Nickname1890 a răspuns:

Mancand mult usturoi laughing

| simina96 a răspuns:

Consumand zilnic fructe si legume,facand multa miscare,mentinandu-mi greutatea sub control,consumand proteine, prin relaxare, avand suficiente ore de somn si prin cantat laughing. Poate o sa ti se para o prostie ultima faza dar chiar functioneaza, cel putin la mine da.S-a demonstrat chiar stiintific ca, atunci cand cantam ne simtim atat de bine incat nivelul anticorpilor produsi de organismul nostru creste usor, poti sa cauti pe net daca vrei.

| m00n a răspuns:

1.Vaccinuri ca de-aia ni le-au dat marii oameni de stiinta ai planetei
2.Echinaceea(ingrasa)
3.Fructe si legume(vitamine si minerale-nepretuite)
si daca nu esti amato/amatoare, sunt la farmacie tot soiul de suplimente.
Si da, imunizare naturala...Adica de la sinehappy

| IREros a răspuns:

Mancand sanatos si facand miscare. Prin macare sanatoasa inseamna sa mananci legume de preferat negatite, fructe la fel, mai putin banane si struguri, fara prajeli si grasimi, etc. Cominat cu miscare esti sanatos tuntongue.

| cosmyyyyy a răspuns:

Fructe multe vitamine, mancare sanatoasa sport etc pentru asta ar trebui sa-ti intrebi medicul happy

| Yony_Yon_1976 a răspuns:

Legume,fructe,miscare cat mai mult si totul va fi bine; plus imunizare sezoniera prin vaccin si cam atat!