| Opposite398 a întrebat:

Cum se poate obține rofedex/tussin forte fără rețetă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate!
Mergi la medicul de familie si dupa consultatie iti va da medicul reteta, fiindca altfel nici o farmacie nu are voie sa-ti vanda.

| dinaprilie a răspuns:

Depinde de cum arati. Personal mi-a dat fara reteta de vreo doua ori. Acum ca spuneti nici nu stiam ca am nevoie de reteta.

| 44mon a răspuns:

Nu se mai prea poate obține, poate la o farmacie din zece, dacă știi cum să vorbești, și dacă pari persoană serioasă, dacă ești fată și mai bine. Înainte mai mergea, dar în ultimul timp s-au cam prins ce fac tinerii cu el, pe lângă tratamentul contra gripei. laughing