| picea a întrebat:

Cum se poate trata un inceput de psoriazis la o fetita de 10 ani? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog, ai grija cu ce te tratezi sa nu ramai fara par, cunosc asemenea caz.

| ikram a răspuns:

Sunt creme care se aplica pe piele, sunt foarte grase.

Poti sa-ti recomand o crema care ajuta la afectiunile de psoriazis http://atshopping.ro/product.php?id_product=91

Poti de asemenea sa mergi si la un dermatolog.

| elvisedy a răspuns:

Daca ma contactezi iti voi da o solutie. elvisedy

| eneeda a răspuns:

Eu tot pe la varsta aceea am fost diagnosticata cu el. dupa 16 ani stiu cum e sa te tratezi de el. cert e ca numai ce iti recomanda medicul e bine sa iei...pentru ca e periculos sa te tratezi singura... iar ca e pe ca. e un sampon foarte bun nizoral! care poti sa il iei si fara recomandare medic. in rest te rog sa mergi la medic dermatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor si o sa iti dea o crema sau ceva.

| picea explică:

Pe cap.

| blackais a răspuns:

In ce loc este psoriazisul?

| blackais a răspuns:

Incearca Dermione. L-am folosit si eu si chiar m-a ajutat.Il gasesti la orice farmacie.Bafta.