| Sfaterly a întrebat:

Cum se prepara apa plata cu lămâie? Ma refer cate lămâi trebuie sa pui la câți litri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de gusturi, nu exista o reteta care sa placa la toata lumea. Daca iti place mai concentrata, mai amara pui mai multa lamaie, unii isi storc o lamaie intr-o cana de apa, altora de place doar sa se simta subtil gustul de lamaie si pun o lamaie intr-o sticla de 2l, deci depinde cum iti place tie.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu storc o lamaie la 2L de apa.

| Ivy86 a răspuns:

Un pahar de apa și 2-3 felicitări de lămâie.
Limonada e altceva, în funcție de preferințe la o sticla de apa se pune zeama de lămâie și zahar după gust.