| innagaina16 a întrebat:

Cum se prepara o masca de ricin pentru par? (ingrediente)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui într-un bol o mică cantitate de ulei de ricin, un gălbenuș de ou, o fiolă de vitamina A, le mesteci bine și aplici prin masajul pielii capului și pe lungimea părului. După 1-2 ore te speli în mod obișnuit cu un șampon și un balsam.
Masca o faci mereu înainte de utilizare, iar cantitatea în funcție de lungimea firului de păr. Este suficient o singură aplicare pe săptămână.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici o grămadă de reţete,
http://www.divahair.ro/......rcat_acasa
Te pup!

| psica a răspuns:

Vitamina A este esențiala pentru sănătatea podoabei capilare. In lipsa ei, apare o deficienta de sebum la nivelul scalpului, iar parul tău devine fragil, casant și predispus la mătreața. Fă-ți acasă o super masca cu următoarele ingrediente: 1 lingura ulei de ricin 1 gălbenuș de ou 1 lingurița vitamina A.

| biancamihaela89 a răspuns:

Ulei de ricin, vitamina C si un galbenus de ou. Imparti sticluta de ulei in 3, pui prima parte laughing, si amesteci cu vitamina si cu galbenusul. Ti-o pui in cap si astepti o jumatate de ora, iar apoi te speli... E foarte buna!

| innagaina16 explică:

Imi spune si mie cineva? funda