| NotToday a întrebat:

Cum se scapa de junghiurile de la spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă sunt de la exerciţiile fizice, nu-i atâta bai.
Trece de la sine, încearcă cu masaj.
Te pup!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce zona sint acele junghiuri? Poate ai probleme cu plaminii si nici un masaj sau ceai nu te ajuta. Numai medicii. Poate ai probleme cu rinichii. Exista ceaiuri care dizolva pietrele. Unde sint junghiurile?

| NotToday explică (pentru anonim_4396):

Junghiurile sunt inconstante... Cateodata ma doare in partile laterale jos, pe urma in partile laterale sus. De multe ori durerile dispar si apar destul de rar. N-am incercat masaje si ceaiuri. Mentionez ca junghiurile au inceput la o zi dupa ce am facut exercitii fizice. Ma simt bine si nu am probleme de sanatate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NotToday):

Te simti bine si totusi...
Mergi mai bine si fa un control pulmonar. Poate ai transpirat si ai racit dupa acele exercitii. Paza buna... Stiu un fost jandarm care nu avea nimic. Noroc cu vizitele lor medicale obligatorii. La radiografie nu se vedea decit "un mic, foarte mic punct". Apoi a stat in spital vreo doi ani. Doar de la o raceala. Sanatate.

| NotToday explică (pentru anonim_4396):

Probleme cu plamanii sper ca nu is. Durerile am observat ca dispar aproape in totalitate cand stau in pat. Adevarul e ca si pozitia in care stau la calculator e putin ciudata sau frigul de afara e deranjant...

| Seby52 a răspuns:

Printr-un masaj!

| Ursu_Razvan_1994 a răspuns:

Incearca puterea ursului sau bengay!

| NotToday explică (pentru Ursu_Razvan_1994):

Am reusit cu puterea ursului. Mersi!