| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scapa de ouale de paduchi din cap? Va rog dati-mi un raspuns repede, dau funditaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandra123456 a răspuns:

In cazul unei infestatii cu paduchi de cap este indicata folosirea unui sampon special sau a unei lotiuni, urmand exact instructiunile de utilizare. Cere sfatul unui farmacist asupra tipului de tratament ales.

Deoarece nici un tratament nu este eficient 100% este recomandata repetarea operatiunii dupa 7 zile. Poti efectua verificarea, folosind aceeasi metoda cu pieptenele umed la o saptamana dupa cea de-a doua aplicarea a tratamentului. [Sper ca ti-am fost de ajutor happy. ]

34 răspunsuri:
| teacherman a răspuns:

Gazul e cel mai bun, dar din pacate nu prea se mai gaseste!

| StamateAlina1987 a răspuns:

Fratele meu a scapat de paduchi si ouale de paduchi dupa ce docturul a zis sa foloseasca un gel pe baza
de ulei 100% de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Genul asta pentru paduchi de la Thursday Plantation fiind pe baza de ulei pur de arbore de ceai e foarte
puternic in eliminarea de paduchi si de lindini.
Din ce am citit pe net despre solutiile de a scapa de paduchi si din ce a zis doctorul, cel mai bine e sa
folosesti un tratament natural pentru a scapa de ouale de paduchi si paduchi, pentru ca nu contine
chimicale, nu iti afecteaza scalpul si nu iti distruge parul.
Deci daca la fratele meu a functionat, va recomand cu incredere mai ales ca un tratament natural.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Fratele meu a reusit sa scape de paduchi dupa ce a folosit un gel impotriva paduchilor si ouale lor de la Thursday plantation.

A scapat foarte repede si iti recomand daca inca ai probleme.
Uite si un video care explica despre oaule de paduchi
http://www.faraaer.ro/......n-romania/

| nyko07 a răspuns:

Au am auzit că dacă te dai cu daz vei scăpa de păduchi