| alexxxynho a întrebat:

Cum se trateaza ulcerul varicos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci la medic. Iti va trata si varicele si ulcerul varicos. Asteapta-te la un tratment lung si la o vindecare lenta care, in functie de dimensiunile ulcerului ar putea necesita grefa de piele.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, cel mai indicat este sa folositi metoda naturista, in astfel de cazuri puteti folosi gelul cu aloe vera, va ajuta foarte mult, sau sprayul aloe first, veti vedea ca va da rezultate.Sanatate.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Despre varice si ulcer varicos s-a mai intrebat nu stiu mai mult decat cei care au raspuns atunci, iti recomand totusi sa citesti, poate iti este folositor
http://www.tpu.ro/sanatate/varicele-se-pot-trata-si-naturist-prin-ce/
Totusi sunt de parerea Brigaelei ca trebuie sa mergi la un medic sa faci un tratament recomandat de acesta. Stiu ca este o boala neplacuta si destul de periculoasa...
Multa sanatate!

| Ronin a răspuns:

Terapie naturista. Daca te intereseaza, pot sa recomand niste produse naturiste (Vein Care + Protect 4 Life + altele).

| adina68 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti un medic specialist in flebologie.

| adina68 a răspuns:

Ca o completare la ce a spus Brigaela, ulcerul varicos este o consecinta a unor varice netratate in timp. Nu stiu daca este permis la TPU sa spun asta (nu fac reclama), dar Policlinica 10 are medici excelenti cu o pregatire deosebita in acest domeniu.

| nyyco2006 a răspuns:

Ceai de iarba de rachitan(Plafar), Ulei de tataneasa (Favisan)
Succes