| anonim_4396 a întrebat:

Cum se vindeca furunculii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Se incizeaza, se curata bine si se trateaza cu antibiotic

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin îndepărtarea puroiului în urma unei incizii și dezinfectarea locului, pansamente sterile, antibiotic local și oral, etc.
Pa, pa.

| BebeStrumf a răspuns:

Informatii aici http://www.musetel.ro/articol.php?id=739 sanatate:*

| FunkyMAX a răspuns:

Buna...AlleLovesSelena.SE REZOLVA CU GOOGLE! ca mai vorbesti de alti ca pun intrebari degeaba tu completezi ce ai zis din 98% cu tine s-au facut 99% Copii ciudati ce sunteti!