| Moldova a întrebat:

Cum, si cu ce pot sa-mi inalbesc diintii?
Mersii antiicipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu sare de bucatarie sau bicarbonat de sodiu.Si desigur pasta de dinti!

| fabiola a răspuns:

Am descoperit o pasta de dinti cu efecte rapide:lacalut brilliant white! Se gaseste in farmacii dar este cam scumpa!

| UNfriendLY a răspuns:

Pearl Drops!

| darkeyes a răspuns:

Sycyk de kanaue, bicarbonatul si sare crunjoasa sunt alte solutii pentru albirea dintilor.Folosit de 3 ori pe saptamana, bicarbonatul poate reprezenta o metoda mai ieftina si mai la indemana de albire a dintilor decat tratamentele chimice disponibile in farmacii sau cabinete stomatologice.Inainte de a aplica bicarbonatul de sodiu, iti poti tampona dintii cu suc de lamaie. Nu abuza insa:acidul citric din lamaie poate duce la o demineralizare usoara a smaltului.
Si sarea grunjoasa mai poate fi utilizata pentru albirea dintilor, dar trebuie folosita cu delicatete pentru a nu afecta smaltul dintilor sau gingiile

| Ralucutsa a răspuns:

Cu pasta Pearl Drops.
Mie mi-a functionatwinking

| MoreTime a răspuns:

Balega de ponei + sare (poneiul sare) + 1 lighean de sarmale. Dupa ce ati combinat toate acestea le aruncati la gunoi si folositi o pasta de dinti gen Parodontax, o gasesti in farmacii si este foarte buna (la gust) big grin, dupa ce ai periat dintii cu pasta de dinti incearca sa ii periezi si cu putina sare. Asa ii inalbesti. Distractie placutabig grin

| RecycleBin a răspuns:

Cum, si cu ce pot sa-mi INALBESC diintii?:INALBITOR. pote cu ce sa iti albesti dintiilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei periutza de dinti si pui pasta...
in fiecare zi, este cea mai practica metoda si cea mai utilizata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiuwinking

eu una ma spal cu AZ si are rezultate bunewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu coarja de lamiie