| ColorfulRainbow a întrebat:

Cum sunt slaba nu prea am forme. Cu aceste exercitii reusesc sa`mi maresc fesele?:D http://www.cosmopolitan.ro/......xy-1761382 sau doar prin ingrasare pot obtine fund si sani mai mari?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Formele" nu sint date de grasime. Am vazut cazuri de persoane grase si fara fund; cu burta mai mare decit sinii. Aratau oribil. Fa exercitii dar specifice fiecarei parti a corpului. Nu m-am uitat la link dar un profesor de sport/fitness iti poate spune.

2 răspunsuri:
| Alcy a răspuns:

Buna
Ma indoiesc sa obtii ceva bun prin ingrasare.
Incearca sa faci sport pentru modelarea si dezvoltarea armonioasa a masei musculare.
Pentru abdomen: http://cumul.ro/exercitii-pentru-abdomen/ iar pentru fese: http://cumul.ro/exercitii-pentru-fese/
Dureaza cam 30 de minute fiecare. Fa o zi abdomene si o zi pentru fese. Asa nu o sa te obosesti peste masura si o sa lucrezi cum trebuie. Poti eventual sa faci si o alergare zilnic sau cd ai chef de ceva mai mult. Succes

| AndreiRaducanu a răspuns:

Vei reusi 100% dar cu 1 conditie foarte importanta: sa te hranesti cu multa carne (NU grasime), ciuperci, Soia (proteine DE CALITATE) si dupa antrenament sa te odihnesti mult dtand cu fundul in sus, intr-o pozitie cat mai confortabila (dar fundul sa nu fie apasat)